Header 9

Rádi vám pomůžeme

Před instalací nových kamen nebo krbu je potřeba zohlednit různé faktory, ať už se do ní pustíte sami, nebo práci přenecháte kamnářské firmě. Jøtul má rozsáhlou síť prodejců, kteří jsou zkušenými odborníky a jsou připraveni Vám kdykoli pomoci. Spolu s nimi jsme sestavili seznam nejčastějších dotazů a odpovědí na ně.

Co byste si měli promyslet, než koupíte nová kamna nebo krb?

Aby vám prodejce mohl opravdu dobře poradit, je potřeba, abyste mu podali co nejpřesnější informace. Jøtul sestavil seznam údajů, které byste si měli zjistit ještě před tím, než prodejce kontaktujete. Chceme se totiž ujistit, že vám budeme moci nabídnout výrobek na míru, který bude splňovat vaše potřeby a odpovídat vašemu bydlení i finančním možnostem. Můžeme tak snáze poradit s umístěním topidla, výběrem typu kamen nebo krbové vložky, řešením komína a odkouření, se zabezpečením proti požáru, a v neposlední řadě také podáme přehled o platných předpisech, které je potřeba splnit.

Instalace krbu nebo kamen na dřevo – je obtížná? Kolik bude stát?

Montáž a instalaci doporučujeme zadat odborné firmě! Autorizovaní prodejci jøtul jsou připraveni provést kompletní a profesionální instalaci, která bude v souladu s vašimi požadavky a zároveň s platnými bezpečnostními předpisy. Podrobný návod k instalaci a používání jsou přiloženy k výrobku. Pozorně si je přečtěte, než začnete kamna či krb používat.

Revize a rekonstrukce komínu

Staré komíny mohou být někdy ve špatném stavu a potřebují rekonstrukci. Zajistěte si předem revizi komínu, případně si nechte změřit komínový tah (od kominické firmy). Pokud má komín příliš malý průměr nebo není dostatečně vysoký, může to způsobit nedostatečný tah a topidlo by pak nemohlo správně fungovat.

Komín musí splňovat čsn 734201. Minimální potřebný tah komínu je 12 pa.